Ako dosiahnuť kvalitu pri pečení zákuskov a tort
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Volajte v čase(Po-Ne, 8-22 hod.)
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 100 € a máte dopravu ZADARMO
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Všeobecne o pečení zákuskov
  4. Ako dosiahnuť kvalitu pri pečení zákuskov a tort

Ako dosiahnuť kvalitu pri pečení zákuskov a tort

Torty a dezerty v minulosti

Slovo koláč pochádza z perzského slova "kuku" a prvé koláče sa pravdepodobne vyrábali z cesta zmiešaného s datľovým sirupom. V stredoveku boli ingredienciami väčšinou ražné, jačmenné alebo jačmenné krúpy s medom, datľami alebo figami. Neskôr sa pridávalo sušené ovocie a orechy. Koláče sa piekli na otvorenom ohni alebo v peci. Pečivo bolo tiež známe už dávno, ale často sa pieklo na tom istom plechu ako chlieb.

Koláče a dezerty v súčasnosti

Pečenie koláčov má bohatú tradíciu, ktorá siaha niekoľko storočí dozadu. Kedysi to bola veľmi jednoduchá činnosť, dnes je pečenie tort vysoko rozvinutým umením. Na začiatku 20. storočia sa koláče vyrábali najmä z ovocia a piekli sa v obdĺžnikových formách. Dnes sa výber ingrediencií výrazne rozšíril a možnosti zdobenia, chuti a štruktúry sú takmer neobmedzené. Aj zákusky sa v priebehu rokov menili: z jednoduchých sa stali čoraz ozdobnejšie a zložitejšie. Príkladom je flan, ktorého pôvodná verzia bola obohatená o širokú škálu dekoratívnych prvkov a chuťových kombinácií, ktoré z neho dnes robia jeden z najvyberanejších dezertov. Koláče a zákusky sú teraz ľahšie, jemnejšie a vo všeobecnosti oveľa atraktívnejšie ako predtým. Je to vďaka použitiu nových ingrediencií, inovatívnych prísad a širšiemu výberu dekoratívnych prvkov.

Ako dosiahnuť potrebnú kvalitu výrobkov pri pečení

Na dosiahnutie kvality pri pečení je nevyhnutné dodržiavať správne postupy, z ktorých najdôležitejšie sú správne meranie prísad a správne pečenie výrobkov.

  • Správne meranie prísad. Je to dôležité, pretože ak množstvo prísad nie je správne, výrobok nebude mať požadovanú kvalitu. Nebude mať požadovanú štruktúru, chuť ani farbu.
  • Kvalita a množstvo prísad ovplyvňujú nielen chuť, ale aj kvalitu. Prísady preto musia byť čo najkvalitnejšie a v správnom množstve
  • Správne pečenie výrobkov. Ide o kľúčovú činnosť pri varení aj pečení. Pečenie je jednoduchá chémia: reakcia medzi suchými zložkami, kvapalinami a teplom. Pri pečení je dôležité vyhnúť sa nedostatočnému alebo nadmernému prepečeniu, pretože v prvom prípade výrobok nebude mať požadovanú štruktúru a chuť a v druhom prípade môže byť dokonca nebezpečný na konzumáciu.
  • Výber surovín. Správny výber prísad a ich pomer má veľký význam pre dosiahnutie požadovaných výsledkov.

Kvalita dezertov v spoločnosti FondaCake je špičková na trhu

Kvalita výrobkov ponúkaných v spoločnosti FondaCake je špičková na trhu. Je to priamy dôsledok vysokej kvality ich surovín a starostlivého prístupu k detailom vo všetkých fázach výroby. Čerstvosť surovín je kľúčom k vysokej kvalite. Táto čerstvosť okrem iného určuje, že vyrobené koláče a torty majú dlhú trvanlivosť. To znamená, že výrobky si dlhšie zachovávajú svoju chuť, štruktúru a vzhľad. V spoločnosti FondaCake sa všetky jej výrobky môžu v pôvodnom stave skladovať až 5 dní. To zaručuje, že si ich zákazníci môžu vychutnávať vysokokvalitné výrobky počas celého týždňa. Kvalita sa dosahuje pečením z najlepších surovín, dodržiavaním najnovších technológií a postupov pečenia a školením a dohľadom nad personálom, ktorý v každom cukrárovi objaví potenciál. FondaCake používa najkvalitnejšie suroviny s vysokým obsahom bielkovín, tukov, sacharidov a minerálnych látok. Suroviny sa nakupujú od renomovaných dodávateľov, ktorí sa zaviazali dodržiavať rovnaké normy kvality ako spoločnosť FondaCake. Prísady sa vyberajú podľa typu výrobku, ktorý sa má upiecť. Výrobná technológia je najmodernejšia a postupy pečenia sú starostlivo vybrané, aby sa dosiahli požadované výsledky a kvalita. Zamestnanci sú vyškolení na výrobu každého jednotlivého výrobku, aby poznali správny postup a vedeli, ako ho vyrobiť v súlade s požiadavkami spoločnosti FondaCake na kvalitu.

@Autor: Milan Katrinec, texty v tomto článku nie je možné voľne síriť bez súhlasu autora

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Sladké novinky do vášho e-mailu
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť.
Najčítanejšie na blogu
Kde nás nájdete

Pri Strelnici 1

Bratislava - Trnávka, 82104

Kontakty
Logo
FondaCake
Katrinec Milan
Katrinec Milan
Volajte v čase(Po-Ne, 8-22 hod.)
@FondaCake s.r.o.